Gözlem Bakım Merkezi

  • gozlem-bakim-merkezi

Engelli bireylere yönelik yatılı veya gündüz bakım hizmetleri sunan merkezlerden biri olan Gözlem Bakım Merkezi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerinin idare ve koordinesinde özel hizmet sunan kuruluşlardan biridir.İstanbul ili Büyükçekmece ilçesinde faaliyetini sürdürmektedir.

Engelli bireylerin saptanması, korunması, bakım ve rehabilitasyonu ile toplum içinde bağımsız olarak yaşamasını sağlayıcı hizmetleri planlamak, bu hizmetlerden yararlanamayacak durumda olan engellilere sürekli bakım sağlayacak hizmetleri yürütmek, kuruluşun amaç ve yönetim anlayışıdır. 
2023 yılında çıkan skandal görüntülerin ardından Valilikten yapılan açıklamada, ilçede faaliyet gösteren Özel Gözlem Engelli Bakımevi’nde çekildiği tespit edilen görüntüler üzerine idari soruşturma başlatıldığı belirtildi.Açıklamada, “Soruşturma çerçevesinde olayın yaşandığı engelli bakım merkezinin faaliyetlerine son verilmiş olup merkezde kalan engellilerimizin, çevrede bulunan uygun bakım evlerine yerleştirilmeleri kararı alınmıştır. Olayla ilgili adli ve idari süreç devam etmektedir.” ifadelerine yer verilmiştir.

Gözlem Bakım Merkezi İletişim Bilgileri

Bakım Merkezi Kapanmıştır.

Gözlem Bakım Merkezi Nerededir?

Diğer Huzurevleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir