Maltepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

 • Maltepe-Huzurevi

Maltepe Huzurevi Tarihçesi

Maltepe Huzurevi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı‘na bağlı olarak faaliyet gösteren İstanbul Anadolu akasında bulunan huzurevi dir. Huzurevinde Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi de olmak üzere toplam 460 civarı kapasiteye sahiptir. Merkezin inşaası 1975 yılında bitmiş ve aynı tarihde de hizmete girmiştir. Zaman içerisinde bir çok tadilat ve yenileme çalışmaları yapılarak günümüze kadar hizmet vermesi sağlanmıştır.Maltepe huzurevi İstanbul Anadolu yakasının köklü huzurevlerinden olması sebebiyle bir çok bürokratın, bakanın, milletvekilinin ve tanınmış ünlü isimlerin ziyaret ettiği huzurevidir.

Maltepe Huzurevi Fiyatları

Maltepe huzurevi bakanlığa bağlı huzurevi olması sebebiyle, devletin belirlediği ve her yıl başında değişkenlik gösteren fiyatlarda ücret talep etmektedir. Ücretler belirlenirken oda özellikleri dikkate alınmaktadır.Ayrıca ücretli olarak kabul edilen yaşlıların gelir durumu dikkate alınarak bir takım indirimler de yapılmaktadır. Ücreti karşılayabilecek kadar geliri olmadığı saptanan yaşlıdan aylıkgelirinin % 25’ i harçlık bırakılarak, % 75’i ücret tahsil ediliyor. Geliriyle ücreti ancak karşılayabilen ya da ücreti ödemesi durumda kendisine gelirinin % 25’inden az harçlık kalan yaşlıdan gelirinin % 25’ i harçlık bırakılmak üzere, % 75‘i ücret olarak tahsil ediliyor. Özel bir durumu olduğunu belgeleriyle beyan eden yaşlının gelir (emekli aylığı, kira, faiz, yakının yardımı gibi) ve giderleri (oda ücreti, sağlık giderleri, yaşlı özel yardımcısı, alt bezi, ulaşım, nafaka gibi) üzerinden yapılacak değerlendirme sonucunda % 25 olan indirim oranı %35’e çıkarılabiliyor.Yaşlıya bakmakla yükümlü olup, bakım ücretini ödeyen kişi/kişilerin ödeme güçlüğü çektikleri belgeleriyle beyan edilmesi durumunda aylık bakım ücretinde en fazla % 40 oranında indirim yapılıyor.
Ayrıca hiçbir geliri olmayan ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan 65 yaş üstü yaşlardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Maltepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Tesis Özellikleri

Yemekhane Dinlenme Salonu Bahçe Hobi Salonları Asansör

Maltepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Oda Özellikleri

Banyo-WC TV Petek Mini Buzdolabı

Maltepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Sağlık Hizmetleri

 • Doktor Hizmeti
 • Hemşire Hizmeti
 • Hastane Sonrası Özel Bakım Ünitesi
 • Fizyoterapi
 • Alzheimer, Demans, Parkinsonlu Hastalara Bakım Hizmetleri
 • Kişisel Bakım Hizmetleri
 • Felçli Hasta Bakımı

Maltepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi İletişim Bilgileri

Zümrütevler Mahallesi Adatepe Cd. No:2 34852 Maltepe/İstanbul
Notice: Undefined variable: ilce in /home/hevlerim/domains/huzurevlerim.com/public_html/wp-content/themes/hueman/functions.php on line 84
Maltepe / İstanbul
0216 589 15 55
maltepehuzurevi@istanbulaile.gov.tr

Maltepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Nerededir?

Diğer Huzurevleri

1 Response

 1. Suzan dedi ki:

  Merhaba gönüllü beklentusiz yaşlılara yardimci olmak istesem kabul ediliyormuyuz onlarla vakit gecilse tirnak kedim8 banyosu sacini taramak gibi kisisel bak8m konusunsa gonullu olmak isterim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir