Huzurevleri Kurma ve Yaşatma Derneği İstanbul Huzuevi

  • huzurevleri-dernegi-binasi

Huzurevleri Kurma ve Yaşatma Derneği İstanbul Huzuevi tarafından, Dernek kurucularının geliştirdiği “huzurevi” kavramına uygun olarak tasarlanmış ve Türkiye’nin bu ilk yaşlılar evi, 01.07.1964 tarihinde hizmete açılmıştır. İstanbul, Bahçelievler’de faaliyet gösteren İstanbul Huzurevi, 45 yataklı bir yaşlılar evi olup, bugüne kadar İstanbul Huzurevi’nde, 1000’den fazla yaşlının bakımı sağlanmıştır.

Huzurevleri Kurma ve Yaşatma Derneği sosyal hizmetler alanında faaliyet gösteren, kar amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. Dernek, yaşlı kimselerin bakımını sağlamak için, “Huzurevi”, “Bakımevi”, “Gündüz Bakımevi” adıyla kurumlar açmak ve bunları derneğin yetkili organlarınca atanan görevlileri eliyle merkezinden yönetmek üzere, kurulmuş olup, şubesi bulunmamaktadır. 11.02.1963 tarihinde İstanbul’da kurulan Derneğimiz, Bakanlar Kurulunun 17.05.1967 gün ve 6/8229 sayılı kararı ile Kamuya Yararlı Dernek statüsünü kazanmıştır. Derneğimiz, yaşlı kimselerin, gelir durumlarını da dikkate alarak, uygun koşullarda her türlü gereksinmelerini karşılamak ve yaşamlarının son dönemini insan onuruna yaraşacak biçimde geçirmelerini sağlamak amacıyla çalışmakta olup, bu faaliyetini yaklaşık 50 yıldan beri aralıksız sürdürmektedir.

Huzurevleri Kurma ve Yaşatma Derneği İstanbul Huzuevi Tesis Özellikleri

Yemekhane Dinlenme Salonu Bahçe Teras Hobi Salonları Asansör

Huzurevleri Kurma ve Yaşatma Derneği İstanbul Huzuevi Oda Özellikleri

Banyo-WC TV Petek

Huzurevleri Kurma ve Yaşatma Derneği İstanbul Huzuevi Sağlık Hizmetleri

  • Hemşire Hizmeti
  • Kişisel Bakım Hizmetleri

Huzurevleri Kurma ve Yaşatma Derneği İstanbul Huzuevi İletişim Bilgileri

Adnan Kahveci Bulvarı No: 36 Bahçelievler / İstanbul
Notice: Undefined variable: ilce in /home/hevlerim/domains/huzurevlerim.com/public_html/wp-content/themes/hueman/functions.php on line 84
Bahçelievler / İstanbul
0212 441 77 63/64 (113)
huzurevleri@huzurevleri.org.tr
istanbulhuzurevi.org.tr

Huzurevleri Kurma ve Yaşatma Derneği İstanbul Huzuevi Nerededir?

Diğer Huzurevleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir